Mousinek

Co znamená nekonečno?

Já si to neumím moc představit.

Nejlepší odpověď
ten který je

Představuji si tak vesmír.I kdyby byla nějaká hranice,naskytne se mi otázka co je za tou hranicí?Něco tam musí přeci být,ale co?Tím pádem není konec ale pokračování.

Další odpovědi
mosoj

Jestli tě to potěší, nejsi sám-a.
A z pochopení nekonečna mají hlavu jiné kapacity.

dudu

Na podobné otázky se u nás říká: nech to koňovi, ten má větší hlavu.

Miroslavst

http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Nekone%C4%8Dno

Elk

Vemu si v myšlence jedno slovo. Přidám na něj jakoukoli asociaci, mám větev možností. Možnost je pramen myšlenkostřiků do neutuchajícího volného prostoru. V prostoru je místo. V místě se nachází další čas na přemýšlení. V přemýšlení najdeme myšlenku. V ní slovo…

led

návod ako si predstaviť nekonečno:
zavrite sa v miestnosti bez svetla, bez zvuku. Pozerajte do diaľky a skúste dovidieť koniec tmy. Nehýbte sa z miesta, natiahnite ruky a skúste chytiť koniec priestoru (steny musia byť mimo dosahu).

dannero

nekonečno je třeba rozměr 10/3 = 3.3333…to znamená že se stále dělí na menší a menší části až do nekonečna.Opačný případ je vesmír,ten se naopak do nekonečna zvětšuje násobením.Takže čím větší vzdálenost urazíme tím víc se zvětšuje samotný rozměr.

atriplex

Pro představení si nekonečna je možno začít docela jednoduše. Namalujte si na papír úsečku (má začátek a konec). A v tomto vymezeném prostoru si jistě dokážete představit, že můžete vyznačit nekonečně mnoho bodů. Takhle tedy vypadá nekonečno v tom nejjednodušším pojetí.