Avatar uživatele
Mousinek

Co znamená nekonečno?

Já si to neumím moc představit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, anonym, hanulka11 před 4937 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Představuji si tak vesmír.I kdyby byla nějaká hranice,naskytne se mi otázka co je za tou hranicí?Něco tam musí přeci být,ale co?Tím pádem není konec ale pokračování.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jestli tě to potěší, nejsi sám-a.
A z pochopení nekonečna mají hlavu jiné kapacity.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Na podobné otázky se u nás říká: nech to koňovi, ten má větší hlavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Nekone%C4%8Dno

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Vemu si v myšlence jedno slovo. Přidám na něj jakoukoli asociaci, mám větev možností. Možnost je pramen myšlenkostřiků do neutuchajícího volného prostoru. V prostoru je místo. V místě se nachází další čas na přemýšlení. V přemýšlení najdeme myšlenku. V ní slovo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

návod ako si predstaviť nekonečno:
zavrite sa v miestnosti bez svetla, bez zvuku. Pozerajte do diaľky a skúste dovidieť koniec tmy. Nehýbte sa z miesta, natiahnite ruky a skúste chytiť koniec priestoru (steny musia byť mimo dosahu).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dannero

nekonečno je třeba rozměr 10/3 = 3.3333…to znamená že se stále dělí na menší a menší části až do nekonečna.Opačný případ je vesmír,ten se naopak do nekonečna zvětšuje násobením.Takže čím větší vzdálenost urazíme tím víc se zvětšuje samotný rozměr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Pro představení si nekonečna je možno začít docela jednoduše. Namalujte si na papír úsečku (má začátek a konec). A v tomto vymezeném prostoru si jistě dokážete představit, že můžete vyznačit nekonečně mnoho bodů. Takhle tedy vypadá nekonečno v tom nejjednodušším pojetí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek