Adithour

Co znamená nekompatibilní program?

Obr http://letecka­posta.cz/973683096

Mám Win10 a nejde mi Minecraft přes GSPlay, ale díky.

Nejlepší odpověď
cochee

To znamená, že tvoje verze Win (Sedm?) si s tímto programem nerozumí, protože má nějaké odlišnosti od verze Windows, pro které/na kterých tento program jeho programátor vytvořil (třeba XP) a tento program docela často běží špatně nebo padá, popřípadě nelze vůbec spustit. Pokud je program „živý,“ tak jeho autor o problému jistě ví a snaží se nebo bude se snažit naprogramovat novou verzi, která už ve tvých Windows bude fungovat bez problémů. Slovo nekompatibilní znamená česky neslučitelný, myšleno neslučitelný s vzájemnými požadavky, zde Windows a toho programu.

Po doplnění: no to jsem reagoval na tvůj konkrétní případ, ale nekompatibilita je prostě obecně neslučitelnost dvou věcí. Nemusí to být rovnou program versus Windows, může jít třeba o fotoaparát a paměťovou kartu s příliš velkou kapacitou – starší foťáky třeba podporují paměťovky o max. 16 GB, větší karta v nich neběží, je tedy nekompatibilní.