Co znamená nefiskální doklad?

toto označení je na účtence z restaurace

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To Annas: Opravdu nemáte pravdu, nemá to vůbec nic společného z žádnými daněmi. Ten odkaz je pouze jakési fórum plné blbostí.

Text nefiskální doklad má souvislost ze zrušeným zákonem o registračních pokladnách. Ty musely obsahovat tzv. „fiskální paměť“ ke které by měl přístup výhradně orgán státní moci.

Některé registrační pokladny, které byly takto připraveny, tisknou na doklady tento text jako informaci, že doklad není registrován ve fiskální paměti.

Další odpovědi
annas

Nefiskální znamená nedaňový. S nulovou DPH vystavují plátci DPH zálohové (proforma) faktury. Jsou to nedaňové (nefiskální) doklady a DPH na nich není, protože ještě nedošlo k uskutečnění zdanitelnému plnění.

Doplňuji:
Pokud je informace špatná, omlouvám se. Podcenila jsem informace na uvedené adrese.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Wc-0jTIa5ScJ:forum­.finexpert.cz/vi­ewtopic.php%3Ff%3D3­19%26t%3D301963+co+je+ne­fisk%C3%A1ln%C3­%AD+doklad%3F&cd=1­&hl=cs&ct=clnk&gl=cz