Complex

Co znamená nechat něco „vykrystalizovat“?

Nejlepší odpověď
annas

Vyrystalizovat – http://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?hledej=Hle­dat&heslo=vykrys­talizovati&sti=EM­PTY&where=hes­la&hsubstr=no

"1. ke krystalizovati, krystalovati 1, 2: chem., miner. v. sůl, cukr z roztoku; – látka byla vykrystalizována jako sů

2. knižně v. (se) ke krystalizovati (se), řidč. krystalovati (se)

3. Třeba jeho názory se krystalizují (vykrystalizovaly se) přeneseně – procházejí vývojem (skončily, ustáliuly se).

Náklonnost vykrystalizovala v lásku (Konád) vyvinula se; nadšení musí vykrystaliízovat.

…(postava) se za léta vykrystalovala v mé představě (Majerová) vyhranila se atd. "

Další odpovědi
Edison

Chemicky, nebo společensky? Vcelku bych ale řekl, nechat věci/látky aby se samy zformovaly, ukázaly svůj vlastní tvar/podobu…