Rocker

Co znamená na mléku Ošetřeno UHT?

Nejlepší odpověď
panenka

Zkratka UHT znamená Ultra High Temperature (velmi vysoká teplota). Nežádoucí mikroorganizmy jsou eliminovány zahřátím mléka na teplotu cca 138 °C po dobu cca 4 vteřin a následným schlazením.

Zdroj: http://www.te­trapak.com/cz/pro­ducts_and_ser­vices/processin­g_equipment/da­iry_equipment/uh­t_treatment/pa­ges/default.as­px

Další odpovědi
anonym

Trvanlivé mléko je ošetřeno UHT ohřevem, jedná se o šokové zahřátí na teplotu kolem 150 C po dobu několika málo vtěřin. Dojde tak ke zničení většiny bakterií a zárodků, které se v mléce přirozeně vyskytují.

quentos

uhlohydráty