Nevíteto?

Co znamená módní diktát?

Nejlepší odpověď
marci1

Módní „diktát“ je to, co se nám předvádí na módních molech, přehlídkách jako to, co je módní a žádoucí. Ale my ženy si stejně většinou nosíme to, co se nám líbí a v čem se cítíme dobře. 🙂

Další odpovědi
quentos

To je jedna taková pitomost, kterou zavedli tvůrci módních časopisů a podle níž se dnes bohužel většina lidí i chová. Módní časopisy vám dnes skutečně doslova „diktují“: toto se teď nosí (mě by zajímalo, kdo vymejšlí, co se bude nosit?!), tohle už ne, to je „out“, no a tohle už vůbec ne, to je absolutně out. No a jelikož si spousta lidí neumí udělat vlastní názor, mají tyto časopisy za bernou minci. Takto se to, co tam píší, stává skutečně doslova „diktátem“.
Příklad: když je vedro, nosím sandále. Ale když není zas až takové vedro, abych v nich byl naboso, ale zas ne taková zima, abych si vzal uzavřenou obuv, co udělá logicky myslící bytost? Ano, vezme si do sandálů ponožky. Kdežto: co udělá nemyslící bytost, která namísto vlastních názorů bezmyšlenkovitě přejímá to, co píší v stupidních móních časopisech, a tím si nechává vlastně „diktovat“, co nosit a co ne (odtud to spojení „módní diktát“)? Ano, začne křičet: „Fúúúúj, to je trapné, ošklivé, nevkusné…“, ale když se dotyčného bezmozka zeptáte, co je vlastně na ponožkách v sandálech nevkusného, zakoktá se a rozpačitě vyžbleptá, že vlastně ani neví, ale že se to všude píše. Až módní časopisy napíší „ponožky v sandálech se TEĎ nosí – je to módní HIT!“, obrátí o 180°a začne ponožky v sandálech zbožňovat… zkrátka jako při diktatuře. Když v Rusku vládl Stalin, všechno, co se líbilo Stalinovi, bylo úžasné…

arygnoc

keď halina pawlowska v bikinách švitorí o minisukniach.

😉

led

Módny diktát hovorí, že osoby ženského pohlavia môžu nosiť aj ženské aj mužské oblečenie, avšak muž sa musí striktne držať oblečenia svojho pohlavia. Sukňa, napriek tomu, že pôvodne to bol mužský odevný prvok, je mužom módne i psychicky „zakázaná“.
Idol krásy,mení sa podľa diktátu módy v danej dobe. Veď len pozrite v galériách na obrazy, ako sa menil pojem krásy.

Michálek1245

Asi bych to hodnotil jako něco, co nám jakože diktují módní společnosti, že je trendy a měli bychom to nosit. Asi jsem proti tomu imunní, protože už roky objednávám z textil velkoobchod a nejraději nosím prostě klasická trička bez potisku a tak. Jako fakt jsem tohle nikdy zase tak moc neřešil. :) Každopádně jsem vždycky toho názoru, ať si každý nosí to, co je mu pohodlné a co má rád.