Co znamená modál? Např.5. Sloveso WANT ..

Co znamená modál?5. Sloveso WANT ..
je modálové sloveso s vyjímkou, protože se pojí s TO
nepatří mezi modály a pojí se s TO
neptaří mezi modály s TO se nepojí

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Modální slovesa jsou taková slovesa která vyjadřují „možnost“ , tj. nakolik je dotyčný schopen nebo je mu dovoleno to či ono.
Existují mimochodem i v češtině (moci, muset, chtít…atd.)

V angličtině mají stejné využití ale navíc mají tu vlastnost, že netvoří minulé tvary (s výjimkou can/ could). Mezi anglické modály patří např. may, might, must, can, should atd.

Za modálem následuje (v angličtině) VŽDY sloveso v sákladním tvaru, např. You MUST LISTEN…, I CAN SPEAK English.

Za modály nikdy není TO, z čehož vyplývá, že WANT mezi modály nepatří.

Další odpovědi
kenyrts

slovo modál se pojí s názvem:modálové sloveso,je toho hodně o gramatice Angličtiny,proto posílám link:

Zdroj: http://skola.a­moskadan.cz/s_aj/s_a­j_ag/ag10b.htm

LuciJe

Sloveso want (chtít) nní modálním slovesem, ale pojí se s to.