Hana Novotná

Co znamená milovat bez nadsázky?

Dobrý den, ví někdo? Děkuju

Nejlepší odpověď
Filip84

Pokud jde opravdu o lásku, miluješ bezvýhradně, tj. bez výhrad, máš ráda subjekt milování s dobrými i špatnými vlastnostmi.

Jak můžeš milovat „s nadsázkou“?, eo ipso a contrario, bez nadsázky? Je to lapsus.

Další odpovědi
led

Hlavný odborník na lásku s dlhoročnou praxou je tu zjentek.

elkon

Opravdová láska je jen jedna. Další přívlastky jsou podle mě nesmysl. S nadsázkou, nebo bez nadsázky, už z logiky věci není možné. Buď někoho miluji, nebo ne. Nic mezi tím neexistuje. Není možné říci např. že někoho miluji jen „na půl plynu“. Nebo částečně. Nebo říci, jen na oko, to už však není láska, ale podvod. Prostě buď, anebo.

zjentek

Bez nadsázky milovat znamená, že nepřeháníš, když tvrdíš, že miluješ. (;

Led, velmi správně. Máte veliké plus. Je tak dále. 👌

da ny

Nic není třeba předvádět ani přehánět ;) https://www.frau­.cz/nadsazka/

elkon

Filipe, piš už konečně česky, to, že umíš pár cizích výrazů nikoho nezajímá. Předvádět se nemusíš.

zjentek

Elkon, bacha do koho šiješ. Filip není zjentek, ten tě setře natotata, jako hmyzáka.

elkon

zjentek, mě nezajímá ani Filip, ani ty. Já jsem „splachovací“. A na víc, nepotřebuji k vysvětlení věci psát román s půlkou cizích výrazů. Vždy se snažím věc vysvětlit několika slovy, pokud je to možné. Někdo holt k tomu potřebuje slohovou práci, nacpanou cizími slovy.