Agent0000006

co znamená „kyklopský výkon“ ?

Nejlepší odpověď
Hamon

Tohle jsem nikdy neslyšel. Ale když vyjdeme z mytologie, kyklopové byli obři, takže asi obrovský.

Další odpovědi
Kelt

Odyseus se setkal při své cestě z Trojské války s obrem Kyklopem, který měl jedno oko. Odyseus ho oslepil, protože mu jedl spolubojoníky. Takže může to souviset s postavou – velký, obrovský, nebo také to může znamenat, že sníte člověka na posezení, Pokud nejste kanibal, tak asi že se pořádně najíte.
Obr Koloděj taky jedl lidi a neexistuje Kolodějský výkon.

Děda Louda

Bezperspektivní. Kyklop měl jedno oko, tudíž neměl schopnost prostorového vidění. Po jeho oslepení už bylo jasno na 100%.

marci1

Je to nadměrný, nadlidský, obrovitý výkon.
http://bajeapo­vesti.wz.cz/pri­rovnani.htm