Kroupič

co znamená kultura obětování v personalistice?

Nejlepší odpověď
annas

Ke správnému pochopení je třeba uvést celý kontext. Prptože jsou různé možnosti výkladu, mohlo by to být takto.

  1. personalista (stará se o stav a kvalifikaci pracovníků atd.) se může s nepptřebným, nadbytečným či jiným pracovníkem kulturně (civilizovaně, slušně) rozejít, vydat ho na pospas, odmítnout tedy obětovat kvůli něčemu či někomu.
  2. personalista se může plně věnovat své práci, obětuje svůj čas, své zájmy, ale nedává to nějak najevo, jedná slušně, kulturně, civilizovaně.

.