Lgee

Co znamená konflikt?

Aplikuje se pouze pokud existuje konflikt?

Odpovědi
led

Nesúhlasný (opozičný) pohľad dvoch i viacerých strán na daný problém
môže byť
fyzický – napríklad bitka
názorový – napríklad súčasné voľby sú konfliktom dvoch názorových smerov na prezidentský úrad, v ktorom voliči rozhodujú, ktorý smer zvíťazí.

zjentek

Př:

Myslím, že docela solidní konflikt tkví například mezi způsoby chápání, v tomto příkladném případě mezi způsoby mými a způsoby uživatelky Led, viz diskuzi. Vlastně konflikt mezi mými a jejími způsoby chápání tady bude napořád, tzn. po celou dobu existence tohoto webu, bo Led na rozdíl ode mne rozumí básním, čili naše mozky jsou diametrálně a i dimenzionálně úplně někde jinde. A já za to nemůžu. A ona také ne.

led

Zjentek, krása básní je v tom, že možno rôznymi slovami vyjadriť rôzne pohľady na to isté, čo v technických výkresov musí byť presne definované.
Len si spomeňte, ak sa dokážete vrátiť do školských čias do povinného čítania:
„labutí šíje ňadra buben a činely“
Karel Čapek – Básník
Mladý policejní koncipient dr. Mejzlík má za úkol vyhledat auto, kterým někdo ve čtyři hodiny ráno v Žitné ulici přejel opilou stařenu. Od svědků události se mu nedaří získat podstatné informace, dokud k němu není předveden básník Jaroslav Nerad. Ten si z události sice nic nepamatuje, ale napsal o ní báseň, ve které jsou zachyceny básníkovy surreální představy a asociace. Z verše „labutí šíje ňadra buben a činely“ vyvodí číslo vozu 235. Dr. Mejzlíkovi se z informací z básně skutečně podaří vůz nalézt.

zjentek

Led, současné volby rozhodně NEJSOU konfliktem dvou názorovýchs měrů. Dva názorové proudy zde vytvořil systém v čele s mainstreamem a de facto nedobrovolně do nich zatáhli téměř všechny občany země, i ty nekonfliktní a zaujímající neutrální postoje. Jinak tyto volby jsou konfliktem MNOHA názorových směrů. Ovšem kolik v zemi existuje nekonfliktních občanů, to ukážou až výsledky volební účasti.

led

zjentek, nechcem rozoberať celkovú politickú scénu, ich „svadby a rozvody“.
Obaja dnešní súťažiaci predstavujú, podľa ich verejných vyjadrení, smer US-EU-proukrajinský (Pavel) a smer US-EU-pročeský (Babiš).
Voliči svojimi hlasmi pre jednotlivých uchádzačov prejavujú médiami ovplyvnenú voľbu, ktorou cestou chcú ísť ďalej.