Co znamená, když se řekne přihřívat si svou polívčičku?

Nejlepší odpověď
annas

Využívat nabízející se příležitosti k tomu, aby dotyčný prosazoval svůj názor, hájil své zájmy nebo z něčeho těžil, pokud možno nepřiznaně.

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/p%C5%99ih%C5%99%C3%AD­vat_si_svou_pol%C3%AD­v%C4%8Di%C4%8Dku

Přece každá kuchařka či kuchař považují svou polévku za nejlepší, takže ji prosazují, i když jiná může být lepší. Často skrytě, aby se neprozradili, tak lépe hájí své zájmy za zády druhého.

Někdy i ve snaze ublížit. já, já já …