nemožná

co znamená,když se řekne „je na forhontě“

Nejlepší odpověď
annas

Slovník nespisovné češtiny uvádí významy slova forhont:

  1. karetní – právo vynášet kartu jako první.
  2. karetní – hráč, který má toto právo, tedy kdo sedí vlevo od rozdávajícího; též předák nebo fořt.
  3. přednost – též například v silničním provozu.
  4. někdy také ve smyslu být na řadě.

Z německého Vorhand ((Vor-před, hand-ruka) – přednost, převaha.

Další odpovědi
Drap

Je na řadě. Hlavně se to užívá u karetích her, když je hráč na tahu.

Bičiště

Slovo forhont je původem z němčiny – Vorhand. Je to výraz pro vynášení v kartách – povinnost vynášet, být na forhontě.Jsi na forhontě = vynášej!

hanulka11

já bych řekla, že je na řadě