dmatejek777

Co znamená, když se řekne „drž si to v zákrytu?“

Nejlepší odpověď
annas

Možná jsem nepochopila otázku.

Slovo zákryt má několik významů.

Známý je výraz, který se užívá v tělovýchova i u vojáků = správné vyřízení v zástupu, dvojstupu n. trojstupu do jedné přímky.

Dodržuj zákryt, nevyčnívej z řady.

Astron. zakrytí tělesa nebeského jiným tělesem, okultace.

Další významy slova zákryt:

  1. zakrytí, přikrytí něčeho.
  2. zařízení, věc něco zakrývající n. chránící.
  3. les. zařízení mající za účel utajení před zraky lidí a zvířat, ochranu před mrazem, slunečním úpalem, deštěm a pod.; kryt.; přesné zakrytí, vyrovnání v řadě za sebou.
  4. Řidč. vůbec místo, kde se lze skrýti a do něhož není viděti, úkryt.

PSJC