dgfdgf

Co znamená, když se prodává film a je u něho napsaný FULLSLIP?

Nejlepší odpověď
mvk

Fullslip je kartónový vnější obal na obal disku dvd nebo bluray, do kterého se zastrkuje celá vnitřní krabička, nejčastěji kovový steelbook. Jiným typem je 1/4 slip, který kryje jen spodní část vnitní krabičky. Pro sběratele je to hrozně důležité, někteří si kupují tentýž disk několikrát s různými verzemi obalů (tzv. release) a hledají na nich rozdíly a chyby.

mvk

Ještě chci opravit, že SteelBook je chráněný název jednoho výrobce, takže není správné jej používat pro všechny „steelbooky“, míněno kovové krabičky (metalcase, metal keepcase).