kuba007

Co znamená, když se o dívce řekne, že je kobra?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem ve SNČ, že slovo kobra se užívá v brněnském hantecu, možná i jinde, jako pojmenování pro obzvlášť krásnou, mladou dívku. s dlouhýma nohama Je to pochvala.

I když je had kobra jedovatý, ale jeden jeho druh, zapomněla jsem, který, je považovaný za krásného hada.

Tedy jde o přenesený význam z hada na dívku na základě vnitřní souvislosti.