Kroupič

Co znamená když je u koktejlu napsáno FROZEN STYLE? Má to být mrežené? Nebo s ledovou tříští ? ? ? Nebo co ? :D

Děkuji za odpověď . . .

Nejlepší odpověď
quentos

Jak už to tak v anglických názvech bývá, jde o slovní, resp. idiomatickou hříčku. Frozen style je původně spojení pocházející z lingvistiky a označuje „křečovitý styl“ patetických řečníků a spisovatelů, cituji: „jedná se o extrémně formální styl, který se vyznačuje jemnými detaily, jejichž význam odkryjete až po několikátém přečtení“ (viz zdroj, angl.). U koktejlů však vzali význam těchto slov doslova – chtěli tím nejspíše říci, že je nejlepší ledově, až „mrazivě“ vychlazený, případně i, jak uvádíte, s přídavkem ledové tříště.

Zdroj: http://books.go­ogle.cz/books?id=ug­WzGuZSd60C&pg=PA8­8&lpg=PA88&dq=%22fro­zen+style%22+me­aning&source=bl&ot­s=yRFP0muWTZ&sig=xKFBf­7xMey6NJrWASvBj2Zz3LdI&h­l=cs#v=onepage&q=%22fro­zen%20style%22%20me­aning&f=false

Další odpovědi
mojitek

musím opravit laika Quentoše(ač jinak velmi nadaného) frozen u cocktailů znamená zamrzlý,čili mixovaný v mixéru s množstvým ledové tříště. Jde vlastně o ledovou tříšť ve sklence kde jsou ingredience udávaného drinku. Např. Daiquirí je tekuté,ale Frozen Daiquirí je hutné(taková zmrzka pro dospěláky) 😉