Frogman

Co znamená, když je mikrofon „nahalený“?

Slyšel jsem nějaký kontext ohledně mikrofonu, že je „nahalený“ nebo „přehalený“…
Co přesně to má znamenat?

Nejlepší odpověď
Hlada

Že je použitý hall, česky dozvuk. Používá se u zpěvu. Nastavuje se zpoždění, délka a úroveň. Zpožděný signál se pak směšuje se základem. Když se to přežene, je to přehalené a může vzniknout ozvěna.

Další odpovědi
led

V pozadí hlavného zvuku počujete echo, dozvuk.
Napríklad, ako keď ste v jaskyni, prázdnej miestnosti a od stien sa odráža váš hlas.
Tento spôsob sa napríklad používa často v rozprávkach na zvýraznenie nadprirodzenosti postavy.
V hudobnej produkcii, výrazný hal je vážna chyba.