Retko

Co znamena idiom „Prijit na buben“?

Nejlepší odpověď
quentos

jinými slovy na mizinu, do finanční tísně

Další odpovědi
dudu

než začal fungovat místní tisk a rozhlas, všechny zprávy oznamoval hlásný a upozorňoval na ně hlasitým bubnováním. Takže také exekuce a veřejné dražby v podstatě přešly přes buben.

annas

Přijít na buben – zkrachovat (finančně)
Doplňuji:
K odpovědi Dudu:
Idiom souvisí s Židy, jak si můžete přečíst v Konkursních novinách z 23. 1. 2008.
U obchodu nebo závodu úpadcova se bubnovalo, aby tak byl úpadek a především úpadce dán veřejnosti ve známost.

Ještě jedna ukázka z časopisu Dokořán
Bývalo kdysi zvykem, když některý židovský obchodník ohlásil konkurz, tj. přišel na buben, že se dostavil obecní bubeník a bubnoval před jeho krámem.

bartt13

bez penez