Co znamená hypodensita parencnymu v místě kalvy

Nejlepší odpověď
quentos

nízká hustota parenchymu v klenbě lebeční.

Parenchym (u živočichů) je tkáň nestabilních buněk v místech postižených rakovinou.

podle Slovníku cizích slov Encyklopedického domu a viz zdroj

Zdroj: slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/pa­renchym

Další odpovědi
vyneve

oprava jiné odpovědi: „Parenchym (u živočichů) je tkáň nestabilních buněk v místech postižených rakovinou.“

  • parenchym jsou prostě buňky v orgánu. nemusí to být ani rakovina a nemusí být nestabilní.

např. játra, … jsou parenchymatózní orgán-měkký, buněčný,..

Bunnik

Nejspíš se mluví v souvislosti s nějakou zobrazovací metodou mozku, nejspíš CT. Hypodensita znamená, že ta část tkáně mozku (čili parenchymu) vypadá na CT obraze jinak – konkrétně hypodenzní znamená, že je tmavší (to může být třeba čerstvé krvácení apod.). Kalva je horní část lebky, klenba.