bauerlukin

co znamená hluboké dýchání?

Dobrý den, měl jsem za to že při hlubokém nádechu a výdechu se prostě hodně nadechnu a potom stejné množství vzduchu vydechnu.. Je to tak? Díky předem za odpo..

Odpovědi
Michaela66

Jedná se o různé techniky dýchání, často se dává důraz na dýchání „do břicha“, zapojování správných svalů apod.

Kelt

Hluboké dýchání musí být pomalé, klidné a rovnoměrné. Nádech , výdech. Výdech má být aktivní pomocí svalů, ale nádech by měl být samovolný, protože vzduch teče nosem do plic. Výdech by měl trvat dvakrát déle než nádech. Někdo ještě doporučuje zadržet dech po nádechu, takže je to 1 4 2 doby. Dýcháme samovolně, automaticky a často nekontrolujeme dech a proto často dýcháme rychle, mělce a povrchně.. Důležitější je myslet na dech, než na starosti, které dech ovlivňují. Zlepší se tak naše zdraví. Jsou různé techniky, např dýchání nosem, s jednou nebo druhou dírkou. A dýchání by nemělo být slyšet ani poznat Když si dáš přes nos pírko, tak musíš dýchat tak, aby se ani nezachvělo.

paul1

Já tuto techniku používám dost často při usínání, je nutné ale dýchat do oblasti břicha. Pokud se na to dobře soustředím, funguje to O.K.