jacob

Co znamená hlava rodiny?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to se říká o tom k v rodině má tzv. hlavní slovo …otec, děda , matka..... to je všude různé.....

Další odpovědi
Sůwa

V patriarchální společnosti je hlavou rodiny muž a žena je jen tím krkem, který ovšem hlavou otáčí.
V matriarchátu je to jednoznačně žena.
Pánové, prosím o mluvení, vycházím jen z vlastní mnohaleté zkušenosti.

bolak

V hlavě máme takovou kudrnatou věc – mozek.
„…je orgán, který slouží jako organizační a řídící centrum“
Tudíž co udělá vaše tělo, o tom rozhoduje mozek (hlava). Když je tedy někdo hlavou rodiny, rozhoduje o ní. Co řekne, to platí. Jak řekne, tak to taky bude.

bubukaa

ten Hlavní, kdo ji vede