DaiWoman

Co znamená hambálky?

Nejlepší odpověď
led

drevené bidlo nad pecou.
podobné používajú aj sliepky v kurníku.
V divadlách sa tak kedysi volali najlacnejšie miesta (na státie) na balkóne. Boli oddelené od ostatných nizkym zábradlím – bidlom. Podľa toho bidla ich volali na mista na hambálku alebo Kikirikí. Tento názov prežil až do dnešných časov. Takže, ak vás v divadle pošlú na hambálek alebo kikirikí, viete kam máte ísť.

Další odpovědi
anonym

Jsi tu 18 dnů a skoro pokaždé porušuješ kodex. Tato otázka např. byla již 3× – viz četné odkazy.
To chceš fakt soutěžit o rekord nejtupějšího tazatele?

Zneužití Odpovědi.cz
Není povoleno zakládat více uživatelských účtů (profilů) za účelem porušení tohoto kodexu a podmínek Odpovědi.cz. Nepokládejte otázky, které jsou nesrozumitelné nebo v cizím jazyce a nepokládejte stejnou otázku opakovaně. Komunita spoléhá na hlášení závadného obsahu a hodnocení uživatelů, proto nezneužívejte tyto funkce k poškození jiných uživatelů nebo k vlastnímu prospěchu.

tom004

Zavěšená dřevěná tyč,třeba na půdě nebo na zahradě,v menším provedení nad sporákem v kuchyni,určená třeba k vyvětrání peřin,nebo sušení prádla.V koupelně může vypadat i takto.

http://img.na­dapenny.com/t20/112­71/nadap110419425­930231.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/112­71/nadap110420469­391231.jpg

anonym

Tady jsou také odpovědi.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-cemu-se-rika-lo-hambalek-hambalky

www

Jen Google:

Zdroj: www.google.com/m?q=ham­b%C3%A1lky&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new

arygnoc

bidlo.

viz odkaz.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=hambalok&bo­ok=h

Drap

Prostor pod střechou.