dmatejek777

Co znamená „Get to the choppa?“

Nejlepší odpověď
MK44

Mohlo by to být slangově: Nastup do vrtulníku.

Ale bez znalosti širších souvislostí to nejde jednoznačně přeložit.

Další odpovědi
quentos

ano, MK44 má pravdu – „mazej do vrtulníku“. Hláška pochází z akčního sci-fi filmu „Predator“, kde je vložena do úst A. Schwarzeneggerovi alias majoru Schaeferovi ve chvíli, kdy probíhala evakuace pomocí vrtulníku. Dnes se prý používá jako okřídlené rčení i bez přítomnosti vrtulníku – vždy tehdy, chce-li mluvčí naznačit, že hrozí nebezpečí a je třeba urychleně vyklidit pole.

Zdroj: http://knowyou­rmeme.com/memes/get-to-the-choppa