Deli

Co znamená gesto – ruka v pěst kromě malíčku a palce?

Objevuje se třeba v následujícím klipu:
http://www.stre­am.cz/video/401124-israel-kamakawiwo-ole-somewhere-over-the-rainbow
Doplňuji:
Asi máte pravdu, pánové, děkuji. U nás se tohle gesto používá, jen mě to nenapadlo, protože v klipu si ruku nedávají k obličeji,
ale s rukou s vystrčeným malíčkem a palcem mávají nad hlavou, nebo před tělem. Za jásajícími lidmi tam jsou chatrče, v kterých bych telefon opravdu nepředpokládala… Možná tady jde o něco jiného, těžko to ale zjistit. Klip je ale pěkný, poslechněte si. Díky!

Nejlepší odpověď
tom004

Většinou to znamená,zavolej mi.Klip jsem neviděl.

Další odpovědi
dědapetr

U nás se tak ukazuje telefonovat-jako zavolej.

FOG

Ve znakove reci znamena souhlas – ano,kdyz je malicek smerem dolu nebo nesouhlas,kdy krouti osoba nesouhlasne hlavou popr. i zapestim.

Zdroj: Internet – znakova rec