bobánek

Co znamená geoglyf?

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím,že to jsou nějaké obrazce v přírodě ,mohou být i uměle vytvořené

Geoglyf je malba nebo velký motiv vytvořený na zemském povrchu. Existují 2 typy geoglyfů podle způsobu vytvoření:

Pozitivní geoglyf je vytvořen naaranžováním přírodního materiálu jakým jsou například kameny, štěrk, kamenné fragmenty, hlína a další.
Negativní geoglyf je naopak vytvořen odstraněním přírodního materiálu v krajině tak, aby se odkryl odlišný podklad ležící vespod.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ge­oglyf