petka.s

Co znamená, když se řekne obrazně řečeno?

Odpovědi
Kepler

Ukážu mu v abecedě, jak se píše KDYŽ. Jinak se tomu může říkat primitivní nápověda nebo lépe pochopitelná forma nějakého sdělení. Pro ty chytré to může být i náznak nebo jinotaj. Jinak mě nic nenapadá.

Rokio

Že se to nemyslí doslova, ale použije se například metonymie, metafora, hyperbola atd.

příklady:

  • Je to naprostý puntičkář, který je chytrý jak kravský lejno, obrazně řečeno. (film – Lhář, lhář)
  • Dal svoje srdce do truhly (film – Piráti z Karibiku – zde myšleno doslova, ale Ragetti to pochopil jako metonymii.)
  • Nesahá mu ani po kotníky.
  • Mám moře problémů.

aliendrone

Je to upozornění, že jde o příměr.