Co znamená fráze work yourself up?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co znamená anglická fráze work yourself/himself… up? Je to kladná změna(např. nadchnout se pro něco) nebo na opak (rozrušit apod.)?? Děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
MacChill

Vypracovat se

Další odpovědi
quentos

no, ono to může být obojí ;{)> záleží na kontextu. Work oneself up může znamenat jak „vypracovat se“ (jak už odpověděl kolega), tak i „namíchnout se, rozrušit se.“
Málokteré anglické sloveso má jen jeden význam, a u frázových (což je tento případ) je pravděpodobnost jednoznačnosti vůbec mizivá. Zda tedy jde o kladnou (vypracovat se) či zápornou (rozrušit se, namíchnout se) změnu budete muset dovodit ze souvislosti.