MICHALGEO

CO ZNAMENA ENIGMA ?

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem otázku Co byla ENIGMA, kde a kdy se používala? Jakou má historii?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-byla-enigma-kde-a-kdy-se-pouzivala-jakou-ma-historii

Máte-li zájem, dovíte se další informace.

Další odpovědi
Děda Louda

Hádanka, záhada, tajemství a pod.

mosoj

Byl to šifrovací přístroj na mechanicko elektrickém principu. Dlouho se mylně myslelo že kód je neprolomitelný. Kód prolomili Poláci již v 30. létech minulého století a za II. sv. války v čtení kódu pokračovali Angličané. Ještě v 50. létech kód enigma používali sověti.

Michal Kole

Byl to německý šifrovací stroj za II. světové války