hanulka11

Co znamená dostat céres?

Nejlepší odpověď
anonym

„Dostat čočku“, dostat vynadáno …

… ale proč zrovna Ceres to nevím, hadam ze to nevedel ani ten kdo to plácnul poprvé.

Další odpovědi
Miroslavst

U nás se tak říká, že dostane do těla, nikoli však „po hubě“, ale třeba nadáno, dostane záhul-fyzickou zátěž. Prostě céres.

anonym

Taky se říká na plný céres,to znamená na plný plyn.

FoxW

Ceres byla bohyne urody. V pozdejsi dobe, se tak zacala oznacovat urada sama. Kdyz tedy nekdo rekl, plna ceres, myslel tim plnou urodu. V nasi dobe se tim pak zacala myslet uplne jina uroda (plny plyn, poradna nakladacka a pod.)