Co znamená dobově tendenční

co to znamená dobově tendenční např.v otázce z posledního dvojverše vyjádřete,v čem je dílo dobově tendenční

Nejlepší odpověď
dudu

Když podléhá atmosféře doby,… např. v literární dílech z období totáče hrdinové měli za vzor hlavně sovětské komsomolce, nebo třeba dnešní děvčata kvůli postavě často omdlévají hlady, mistr Mánes naproti tomu měl v oblibě a rád maloval slovanské baculky.

Další odpovědi
quentos

jinými slovy zda má sklony (tematické, stylové atd.) typické pro dobu, v níž bylo psáno