Co znamená „díky pětce“?

Není to myšleno jako nějaké pětici nečeho.
Doplňuji:
Po dlouhé cestě přišel k vodě a řekl „díky pětce“ a napil se.

Nejlepší odpověď
zjentek

třeba: od táty jsem hned při pondělku díky pětce dostal do držky

Další odpovědi
annas

Bez kontextu se nedá přesně odpovědět.

Může to souviset se stanicí televize Pětka, která po krátkém čase ukončila provoz. Vysílala se reklama a např. pořady, v nichž moderátor po divácích požadoval l, aby sečetli všechna čísla na obraze a zavolali. Samozřejmě jednoduchý příklad – kdo zavolal, čekal dlouho, než někdo telefon zvedl, ale moderátor sdělil, že výsledek je chybný, i když to nebyla pravda … šlo jen o peníze.

Takže možná „Díky Pětce“ a její reklamě si uvědomil, že je třeba dodržovat pitný režim. . Nebo díky Pětce ušetřil.

Informaci o stanici Pětka jsem si připomněla z odkazu.
http://www.brno­zurnal.cz/nazo­ry-glosy/petce-bych-dal-petku/

anonym

Pětka má více významů:

5 – číslo
5 (linka)
Pětka (politika) – označení mimoústavního orgánu koordinujícího činnost pěti hlavních českých tzv. státotvorných politických stran, které tvořily vládu v období první republiky (vyjma vlády Panské koalice)
lidové označení pro bankovku v hodnotě deset měnových jednotek; vzniklo po peněžní reformě z 11. srpna 1892 z přepočí­tacího poměru 2:1 (10 korun představovala pětizlatková bankovka), viz numismatika
Pětka nebo Ruská pětka – jiný název umělecké skupiny Mocná hrstka
Pětka – typ osobnosti v enneagramu
TV Pětka

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C4%9Btka

klumprt

Tak to může být třeba „Díky nalezené pětce jsem si mohl koupit pět rohlíků po dvou korunách.“

ivzez

Bez kontextu nelze určit, jak to autor myslel.

Může jít i o poměrně častou chybu –
o záměnu slov „kvůli“ a „díky“ …

setapouch

Použij to ve větě, v jasném kontextu.

Funna

Je to pět postavy z WarCraftu…Stará pětka – Neltharion (nahrazen Thrallem), Ysera, Nozdormu, Alexstrasza a Malygos (nahrazen Kalecgosem)…a věta je ze Studny věčnosti…
„Díky Pětce,“ řekl dračí mág, zatímco oba hasili žízeň. Rhonin tiše přikývl, neboť se zrovna pokoušel vypít celý pramen.