Co znamená devinkulace? Děkuji

Nehoda na voze, pojištovna požaduje devinkulaci

Nejlepší odpověď
hanulka11

Co je to Devinkulace?

Devinkulace je uvolnění blokace pojistného plnění ve prospěch třetí osoby. Je to v podstatě souhlas leasingové společnosti s výplatou pojistného plnění nájemci/klientovi, případně opravně

Zdroj: http://www.san­tander.cz/index­.php?action=10101&faq­_id=36&id_hm=80&id_hm2=5­7&sekce=&str=&se­arch=&mod=faq&­id_mod=&id_mod_kat=

Střelec

Pokud máte vozidlo zakoupené třeba na úvěr, pak splácíte bance úvěr a do konce splatnosti úvěru si banka ponechává velký TP (jakousi jistinu). Vy máte bankou sjednanou pojišťovnu na povinné ručení a zároveň havarijní pojistku. Pokud u vás dojde k nehodě a chcete uhradit od pojišťovny svojí škodu na vozidle. Chce pojišťovna vědět, jestli řádně platíte bance úvěr a že s platbami nejste v u banky v prodlení. Vy požádáte banku o potvrzení, že své závazky vůči bance řádně plníte a tomu se říká devinkulace. Potvrzení od banky předáte pojišťovně, nebo banku požádáte o zaslání devinkulace rovnou pojišťovně a je to.