ChilliX

Co znamená denní kalorický příjem?

Vím že je to vše tak trochu teoretické a v praxi to nefunguje tak přesně, ale pokud jsem si vypočítal, že můj denní kalorický příjem by vzhledem k váze a výšce měl být 10 063 kJ, znamená to, že pokud to bude méně, tak budu hubnout?

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud to bude méně,tak váha bude spíš stejná.Pokud by se chtělo hubnout,chce to snížit příjem kalorií,zvýšit pohybovou aktivitu a hlavně dodržovat pitný režim.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky ano. Pokud budeš více vydávat než přijímat, tak z dlouhodobého hlediska budeš hubnout

anonym

„denní kalorický příjem“ jé vázaný zejména k fyzické (a i psychické) aktivitě – pokud budeš sedět jako ´pecka´, budeš přibírat při stejném energetickém příjmu, při němž bys jako dřevorubec rychle hubnul…
😉

mosoj

Pokud to odpovídá skutečnosti tak ano. Také znamená jak se pohybuješ a ne jenom kolik vážíš a měříš.

osoba

Denní kalorický příjem je všechno, co za den zbaštíš a vypiješ. To, co řešíš, je doporučený k. příjem. Pokud budeš jíst méně, tvůj organizmus se nejspíš přizpůsobí,
nezhubneš.