co znamená demagog?

nepotřebuji odkazy děkuji

Nejlepší odpověď
rynek878

Demagog je původně politický vůdce, který se opírá o podporu lidu proti aristokracii. V Athénách to byl pro Perikla ještě čestný titul, ale už o Kleónovi užívá Thúkydidés toto označení pejorativně, v současném významu demagogického politika.

„ Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci. “
— H. L. Mencken

omlouvám se,přehlédl jsem doplnění Vaší otázky-sorry !!!!

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­magogie

Další odpovědi
annas

Demagog je člověk, který působí na city a pudy méně uvědomělých lidí a dosahuje tjoho, co chce, především v oblasti politik.y

Napadlo mě, že Julínka kvůli jeho reformě zdravotnictví nazývali demagogem.

panenka

Demagog je ten, kdo užívá demagogických prostředků, kdo jedná demagogicky. Demagog je původně politický vůdce, který se opírá o podporu lidu proti aristokracii. V Athénách to byl pro Perikla ještě čestný titul, ale už o Kleónovi užívá Thúkydidés toto označení pejorativně, v současném významu demagogického politika.

Zdroj: http://www.zna­modpoved.cz/kdo-je-demagog/

hanulka11

řeknu-li slušně trochu blb, který si neumí přiznat chybu a nesnáší když nemá pravdu

Lisbeth

Je to člověk, který svými argumenty působí na druhé. Zjednodušuje je až příliš a hlavně přizpůsobuje tak, aby ovlivnily druhé lidi.

poa.li

Člověk který překrucuje a prezentuje objektivní fakta takovým způsobem, aby byla pochopena jinak. Většinou ze zištných osobních zájmů..