Rosie5

Co znamená cukání se ve spánku?

Vždycky když usínám tak jakoby „polospím“ a zdá se mi, že padám ze skály a pak se z toho probudím a úplně sebou trhnu, cuknu…Je to velmi nepříjemný pocit…skoro jako skutečnost. Nevíte co by to mohlo být? Někde jsem četla, že by to mohlo být něco jako astrální cestování…co na to Vy? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Putin

Je to tím, že když usínáš, tak se ti postupně uvolňují svaly, přestáváš je vnímat a připadá ti, že padáš, potom si to uvědomíš, vzbudíš se a tím se ti svaly znovu „obnoví“ a je to jako na něco spadnout. – Pokud jsem to řekl nesrozumitelně, tak pardon; mám to ze své hlavy :D

Další odpovědi
dejavu

Tomuto cukání, záškubům před usínáním se říká myoklonie a dochází k nim vypínáním různých okruhů ve spojení s mozkem. Je to naprosto normální, i když ne příjemné, žádný astrál v tom nehledej. Podrobně vysvětleno je to zde http://www.vi­talia.cz/clan­ky/cuknuti-pred-usnutim/