Avatar uživatele
Kelt

Co znamená číslo karty do telefonu – SIM?

Tak jsem měl kdysi jeden telefon a nyní mám dva a mám i dvě čísla. Právě se dívám na obal od jedné karty, která byla předplacena. Je tam uvedeno telefonní číslo, ale dále tam číslo karty ICCID. Kromě toho je tam čarový kód odpovídající tomu číslu karty a další čárový kód s jiným číslem. K čemu ta čísla jsou dobrá? To je na případnou identifikaci? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1368 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Ano, ICCID je v podstatě výrobní či sériové číslo té SIMky, je jedinečné (neexistují dvě SIM ani historicky se stejným ICCID) a je needitovatelné na rozdíl od jiných údajů na SIM kartě (například tel. č. anebo IMEI). Přesněji řečeno jde o sériové číslo toho integrovaného obvodu – čipu – který SIMka obsahuje.

ICCID = Integrated Circuit Card IDentifier – identifikátor integrovaného obvodu karty

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

To delší číslo (u VOD) je číslo SIM karty, které se zadá do systému operátora a propojí kartu na správné telefonní číslo. Toto číslo – označované jako ICCID – u českých karet začíná na 89420.
To druhé je asi výrobní – nevím blíže.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

IMEI je špatně a už to nemohu editovat, lze jen jednou… měl jsem na mysli číslo IMSI. IMEI číslo se týká telefonu, nikoliv SIM karty.

před 1367 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek