bolak

Co znamená „chodit jako bělice?“

Jak taková chůze vypadá?

Nejlepší odpověď
annas

Neslyšela jsem. Poradil SNČ.

bělice – užívá se často ve význami naprcaná bělice = vulgárně pojmenování pro nepohlednou těhotnou dívku.

Chodit jako bělice – chodit jako těhotná žena. Záleží na tom, v kterém období těhotenství – ztěžka, pomalu, opatrně; malátně – stejně jako plave ryba „bělice“.

Další odpovědi
Lamalam

To jsem nikdy neslyšela. U nás se říká „Chodit jako napr… bělice“.

anonym

Kdybys nepochopil částečnou odpověď Lamalam, tak doplňuji …caná…