Danča 876

Co znamená černé svědomí?

Nejlepší odpověď
annas

Svědomí je jakýsi vnitřní hlas, který kontroluje mravní jednání člověka., tedy zda ho vykonaný čin uspokojuje , nebo neuspokuuje
.
Každý z nás má zafixované jiné morální normy, tedy co je dobré a špatné. Tudíž pohled na černé svědomí se liší.

Jestliže má člověk tzv. černé svědomí, znamená to, že se nechoval tak, jak by měl podle svých norem, tudíž pociťuje výčitky svědomí z toho, že vykonal něco špatného, tedy nějaký špatný čin, někomu ublížil atd. .

Černá barva je výrazem smutku, nabádá k zamyšlení. nad zlem.

Opakem je
mít čisté svědomí = být nevinný, dotyčný si není vinen žádného prohřešku, vše je v souladu s jeho mravními hodnotami.

Další odpovědi
aliendrone

Zkusím si tipnout. ;) :)

Jde nejspíš o zoufalý pokus ochránců práv kdečeho přesvědčit populaci o tom, že to, čemu se říká negroidní lidské plemeno něčím takovým disponuje. Hele, tihle dobrodějové se snaží pořád nás o něčem přesvědčit v prospěch těch nočně maskovaných, tuhle že „jsou užiteční“ a že nás „kulturně obohatí“, tamhle, že „se jim chce pracovat“ apod. nesmysly. ;) :D :D

Rokio

Pocity úzkosti, které vznikají po spáchání špatného skutku.

Zlí lidé mají srdce z kamene a černé svědomí mají, až se dopustí opravdu něčeho velmi špatného. Po drobných, ale i středně vážných prohřešcích pocity viny obvykle nemají.

Pak jsou tu psychopaté a asociálové. Ti většinou nemívají výčitky svědomí, když se dopouštějí amorálních skutků.

aliendrone

Rokio>>> Sice bych trochu polemizoval, ale i tak – PŘEKVAPILS! ;) :)

Rokio

aliendrone: Děkuji.