Makina

Co znamená, být zarostlý jako Ezau?

Kdo byl ten chudák Ezau?

Nejlepší odpověď
annas

Otázku jsem v minulosti vložila: „Odkud pocházejí slova "chlupatý jako Ezau“ a co je spojeno s jeho dalším osudem"?

Odpovědi ve vyhledávací liště

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/odkud-pochazeji-slova-chlupaty-jako-ezau-a-co-je-spojeno-s-jeho-dalsim-osudem

Další odpovědi
Johny_r

Ezau je biblická postava. Syn Izáka a Rebeky, bratr Jákoba (dvojče). Podle bible byl Ezau od narození chlupatý na rukou i na nohou, zatímco Jákob (později Izrael) byl holý.
Proto se říká, že je někdo zarostlý jako Ezau.
Další souvislosti najdete v bibli nebo třeba na Wikipedii.

www

Ezau byl mužem divočiny, tak se nestříhal a neholil. Více o něm zde

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Ezau

hanulka11

zkráceně asi takto .....Ezau byl jedním synem z dvojčat praotce Izáka, jelikož když dospěl, živil se lovem a žil v přírodě chodil zarostlý...... proto to přirovnání