misskas

co znamená B-Side? (Vydání CD)

Doplňuji:
nové alba se už ale nedělaji na kazetách.

Nejlepší odpověď
quentos

Termín skutečně pochází ještě z dob gramodesek, které měly dvě strany – A a B. Bývalo to totiž tak, že na stranu A se dávaly ty největší pecky a nejznámější hity a na stranu B méně známé věci daného interpreta. Ačkoliv se dnes desky ani kazety už nedělají, termín „B-side“ se stále používá – právě ve smyslu méně známých věcí daného zpěváka.
Doplňuji:
Barnajka: nic se neděje, já z toho vědu nedělám, vím, že se může stát, že dva lidi píšou současně :{)> už se mi taky párkrát stalo.

Zdroj: http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2008­0926043247AAr1fbI

Další odpovědi
barnajka

No ono je to s těma béčkovýma stranama trošku jináč; ten pojem jako takový pochází ještě z éry gramodesek. Nevysvětlím ti to úplně přesně, ale: každá deska měla 2 strany. Na tu první, hlavní ‚A‘ stranu interpret povětšinou soustřeďoval skladby, který plánoval vydat jako singly + všechny takový ty ‚lepší‘ kousky, do kterých vkládal naděje, že by se u lidi mohly chytnout.
Oproti tomu B-strana se postupem času stala pomalu synonem pro ‚skladiště ležáků‘, …prostě prostor, kam se šoupaly písničky o třídu nižší kvality,.nebo písničky sice dobrý, ale ne zkrátka takový ty prvoplánový hitovky. Však si vem, že dodneška, když se řekne: ‚Byl to takovej béčkovej film‘, tak že to zrovna poklona není.
Ale! Bylo náhodou hafo kapel, který z toho ‚podřadnýho‘ bé prostoru dovedly udělat ne handicap desky, ale naopak přednost: jejich béčkovky bývaly kolikrát lepší než áčko samotný :)) Mohly tam být výborný skladby, který se jim na áčko prostě jen nehodily nebo už nevešly..nebo třeba raritní live verze nebo studiový dema, který nikdy nikde jinde vydaný nebyly.

No ale ptala ses na spojitost s CD..a já ti tu melu o historii, viď? :) Dneska už se o B-straně jako takové mluvit nedá, páč hudební CD má jenom jednu stranu. Ten výraz má význam už jen v přeneseným smyslu slova: když zkrátka narazíš na pojem ‚B-strana CD‘, bude řeč o cédéčku, co má kromě oficiálně vydaných skladeb (obvykle 10–15) ještě jakýsi bonus navíc;… a zas to může být nějaká hitovka z archivu, dosud nevydaná…nebo demo, živá verze..

(takhle aspoň mám zažitou definici ‚B-Side‘ já; pokud si pletu pojem s průjmem a kvákám tu blbosti, prosím někoho znalejšího o opravu. Díky moc :))
Doplňuji:
Ááááá, quentos byl rychlejšííí… Quentosi promiň, já neopisovala…mě to vyťukávání odpovědi jenom moc dlouho trvá :D

BANAN93

asi je to cd z původní magnetofonové pásky je to „strana B“

barnajka

Ad quentos: já vím, stane se to člověku, stane..
(a některým teda extra často..třeba mně :))

Fakt se teda nezlobíš? Nepodezíráš mě z opisování? :)
To jsem ráda,.. ale stejně ti posílám na usmířenou http://i.nahraj­.to/f/e8i.gif

quentos

hehe :{)> pěkný

barnajka

Já jen na vysvětlenou: nechtěla jsem na tebe dělat posměšný vopičky :))
Jenom jsem si vzpomněla, že jsi ten žábomilec, tak jsem myslela, že jako alternativa mírové bílé vlajky by to žabáčisko mohlo být dobrý…
Žádná provokace, čestný pionýrský! :))

bolak

Nemáš psát tak dlouhý texty, pak by se ti to nestávalo… :)

http://www.ma­rrysh.estranky­.cz/img/mid/35/dlou­ha-hriva.jpg

misskas

je jedno kdo to napsal dříve za obě odpovědi jsem vděčný :)

barnajka

Za málo! (a určitě mluvím i za quentose :)