pinkie1ful

Co znamená B-P-S?

Co znamená B-P-S? (z článku Tělesná kultura (Choutka a Blahuš) – souhrn hodnot a norem v oblasti péče o tělesné zdokonalování, zejména ve vztahu k rozvoji člověka jako B-P-S jedince.)

Nejlepší odpověď
annas

Protože nejen v oblasti tělesného zdokonalování člověka a jeho rozvoji byla koncem 70. let sestavena škála hraničniích osobností = borderline personality scale = BPS = osobnostní měřítko, najdete další podrobnosti v odkazu dole.

Hraniční test osobností najdete v anglickém zdroji

http://psychc­entral.com/qu­izzes/borderli­ne.htm

Zmiňovaná škála spolehlivě diferencovala hraniční osobnosti od
ostatních. Symptomy hraničních osobností shrnuli autoři do několika oblastí – např. vzezření a chování, nálada, řeč, destruktivní či sebepošikozující chování atd.

Další podrobnosti najdete v odkazu na str. 105, v článku Problematika hraničních klinetů od Petry Vaňkové ve Sborníku pro sociální kurátory, Ostravská univerzita 2009.

http://projek­ty.osu.cz/soc­kur/dok/publi­kace/gojova_a-sbornik_st_tex­tu.pdf

Další odpovědi
dejavu

Ač se nabízí definice bioplynové stanice, asi to autoři mysleli jinak. Nezbývá, než se jich přímo zeptat, kontakt najdete na stránkách katedry, protože myslím, že je to nějaký jejich termín, kterým si usnadnili tvorbu prezentace.
Doplňuji:
S bordeline osobností to nemá nic společného. Je to zde použito ve smyslu bio psycho sociální.