hanny 2

Co znamená a z čeho vznikl anglický termín „slavery“?

Doplňuji:
Našla jsem,že podle části etymologů vznikl z řeckého výrazu pro Slovany a převzala ho i americká ministryně zahraničí,podle níž dnešní svět zotročuje nejvíce lidí v dějinách.

Nejlepší odpověď
hanulka11

otroctví-Anglické slovo pochází slave přes starou francouzštinu a středověké latiny od středověkých slovo pro slovanské obyvatele střední a východní Evropy

Zdroj: podle wiki

Další odpovědi
arygnoc

dnes to je horší, jako v otrokářské společnosti.

tam musel otrokář otroky zaplatit HNED – tj. dát jim najíst, nechat je vyspat se, obléct je (nedívejte na to, že dřeli a jak bydleli atd, byla i jiná doba).

dnes?
za svoje zboží, tj. práci, dostanete plat za dva měsíce, a při tom vy za jiné zboží (třeba v obchodě) musíte platit hned.

v podstatě zaměstnavatelé si od vás půjčují práci na dluh.

to by otrokář rychle skrachoval.