marťa382

Co znamená: ,,A moment on the lips,forever on the hips.“?

Je to nějaké anglické rčení? Doslovný překlad mi moc nedává smysl.

Nejlepší odpověď
emm.kate

souvisí to s jídlem, třeba se sladkým, tučným – po čem se tloustne : moment on the lips – chvilkový požitek z jídla, forever on the hips – tuk se ti usadí na stehnech a pak to jde těžko dolů :)

Další odpovědi
Damiana

Vím, že se to překládá (ne doslovně!) jako: Chvíli v puse, dlouho na zadku.
Doplňuji:
Jde o takovou průpovídku lidí na dietě, aby si zošklivili nějakou dobrůtku.

quentos

upřesním jinak bezvadnou odpověď emm.kate – tuk se neusadí na stehnech nýbrž v kyčlích (hips), resp. na bocích :{)>
Doplňuji:

  • , nýbrž

Matthew

Zkusil jsem zapátrat na googlu protože mi to teď nedá spát :D Rčení to asi nějaké oficiální nebude, našel jsem kupříkladu ukázku ze seriálu Přátelé kde tuhle hlášku říká Joey, taky jsem našel že je to nápis na jednom fitness klubu v Americe, dále na nějakých stránkách vysvětluje jedna holka, že se tohle říká o někom kdo rád mlsá nezdravé věci a pak je obézní a nese si tuhle vizitku na pořád, atd atd … :D fakt jsem toho našel moc :D ale co je pravda ;)

OndriisekxD

Moment na rty, navždy na bocích.

Vodpovedi

Doslova by to bylo takto: Nachvíli na rtech, navždy v bocích.
Význam: Když si dáš něco dobrého tak je to chvíli v puse, ale navždy v břiše 😉

Marekk

Dnes život osladí, v panděru se usadí.