Drap

Co znamená a jaký má původ místní název Štorf ?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, o který název místa vám jde, ale zřejmě to bude všude stejné.

Našla jsem např. obec Ladnou, Obec se podle osobního jména Reinprecht původně jmenovala Reinprechsdorf; další názvy: 1334 Reinbrechtes­dorf, 1355 Remprechtsdor­f, 1373 Ramprechtzdor­f, 1400 Rympersdorf, 1581 Lanštorf, 1850 Rampersdorf a Lanštorf, 1950 Ladná.

Stejně tak malá vesnička Josefov se německy jmenovala Josefdorf Bistriz ob Pernstein u Rožné po Josefovi (Josef Schiner byl majitelem dolu). Místní obyvatelé jméno zkrátili na štorf. Zde je historie stručnější.

Z toho vyplývá, že německé „dorf“ = vesnice, obec se komolilo na štorf.

http://www.po­dluzi.cz/ladna