edik

co znamená § 63/3 TZ

Nejlepší odpověď
WeeBear

Paragraf 63/3, Trestní zákoník? (u TZ si nejsem úplně jista)

Ve znění by to mělo být:
Výměra trestu obecně prospěšných prací
§63 (3) Jde-li o pachatele ve věku blízkém věku mladistvých, může soud v zájmu využití výchovného působení rodiny, školy a dalších subjektů uložit, a to samostatně nebo vedle přiměřených omezení a přiměřených povinností uvedených v § 48 odst. 4, též některá z výchovných opatření uvedených v zákoně o soudnictví ve věcech mládeže za obdobného užití podmínek stanovených pro mladistvé.

(http://www.za­konycr.cz/sez­namy/040-2009-sb-zakon-trestni-zakonik.html)