Dmitrij

Co znamená

1.špígl-nýgl
2.mýrnyx týrnyx
3.dostat zaracha
4.padnout na hubu?
Děkuji.
Doplňuji:
1.Za ty peníze bychom museli mít silnice špígl-nýgl!
2.Člověk zvažuje, jak by vypadal svět, kdyby každý mýrnyx týrnyx porušoval dané předpisy?

Nejlepší odpověď
annas

1. špígl – (zrcadlo) – krásně se lesknout, být čisté, upravené.
… silnice pěkné, upravené, bez děr.

2. někdy se píše s měkkými i – jen tak mimochodem, jen tak na okraj.

…kdyby každý, jen tak mimochodem, jednoduše řečeno, řečeno jen tak na okraj, porušoval dané předpisy.

3. domácí vězení, zákaz vycházek

4. dostat se na dno, pořádně se namočit (a pak se poučit, zvednout ode dna, začít znova).

Dimitriji, kontext! Do kontextu se významy hodí.

Další odpovědi
Bumbes

1 – perfektní
2 – halabala, nezávazně, jen tak pro nic za nic,
3 – domácí vězení
4 – krach, nezdar, debakl, prohra, fiasko,…

Marvan

  1. Trest (většinou od rodičů) za průser
  2. Uvědomit si, že věci se nemají tak dobře jak si člověk myslí

oskar

1.Slušně upravený 2.že je mu to všechno jedno 3.zaražené vycházky 4.dostat se na dno.

ReHu

1. – také může znamenat, že je práce odvedená přesně, velmi dobře

1.- za zy peníze by byla úplně super skvělé silnice. protože se zde občas budují silnice předražené a nekvalitní.
2.- Člověk zvažuje, jak by vypadal svět, kdyby každý porušoval předpisy, jako by se nic nedělo.

terry

Jak píše rehu. Silnice jsou u nás asi nejdražší v Evropě a kvalita?? Škoda mluvit ☹.