Vojta ZELA

Co znamená „<3“ ?

Nejlepší odpověď
annas

Já znám Vaše napsané „obrácené“ v jako matematickou značku menší než, tedy menší než 3.

Quentosi, děkuji za poučení. To jsem opravdu nevěděla.
Doplňuji:
Rety zřejmě chyběl v hodinách matematiky, když nezná uvedený symbol pro označení menší než (umístěný obráceně pak pro větší než).

Další odpovědi
quentos

v matematice – viz odpověď Anny; pokud jde o chat, tam má trojka symbolizovat poprsí, značí tedy ženské pohlaví mluvčího

rety

HE? neznamená to ani jedno. Nakloňte hlavu doprava a máte symbopl SRDCE! Některé IM kecálky tuhle zkratku dokonce předělají na smajlík srdce.
Doplňuji:
Ono jaksi člověk musí vědět kde to bylo použito. Jestli v mateatice, tak se to učí každý už na základní škole. Poněkud častěji ale vydím tohle na chatech a IM

annas

Rety, Vy jste se nikdy ve škole nesetkal s tím, že v matematice existují symboly, které používají toto označení pro: např. x menší než 5 = x < 5 a y větší než 5 = y > 5?

UnluckyL_L

Annas, Rety v tom komentáři napsal že záleží jak a kde to bylo použito, něco jiného je když je to použito v matematice např.: 5 = x < 3 nebo když je to použito mam tě rád < 3. Takže když to bude v matematice tak to asi srdíčko znamenat nebude.