DoTazatel

Co znamená 15× extrakt (5 g) z něčeho?

Pokud je to třeba extrakt z nějaké rostliny, znemená to, že 5 gramů tohoto extraktu je 15× silnější než by bylo 5 gramů té rostliny?

Nejlepší odpověď
Kelt

Extrakce je fyzikálně chemická metoda, při které vytřepáváme látku do rozpouštědla. Každým dalším vytřepáváním se do čistého rozpouštědla rozpouští stejné množství látky, tedy se koncentruje. Výsledný extrakt bude 15 x silnější.

Další odpovědi
zjentek

Chápu jako 15 × 5g extraktu. (;

Dochy

Dávej si záležet na tom co píšeš. Smysl otázky mi vychází někde jinde než smysl toho co píšeš v doplnění… Celek ve mně vyvolává zmatek, takže nejsem schopen Ti odpovědět. Vidím 2 odpovědi plus Tvou reakci a jsem z toho ještě zmatenější. Tentokrát se nedomnívám že za to může pozdní hodina, která by mohla mít výrazný vliv na mou pozornost. Ta bude mít vliv jen na to, že reaguji celým odstavcem tam, kde by jinak dostačovaly 1 až 2 řádky textu.

DoTazatel

Dochy napsal jsem to tak, jak to píšou v obchodě… nebyl jsem si zcela jistý, co znamená, ten 15× extrakt, tak jsem to zkoušel vyhledat na googlu a v jiných obchodech to mají zapsáno zase třeba takto: „15× etrakt 3g,“ nebo „15× extrakt, 5g.."Ale pokaždé je to stejné – jedná se o množství pěti gramů (to jsem věděl), mě zajímalo jen, co znamená ten“ 15× extrakt," a znamená to, jak napsal Kelt, že to bude 15× silnější. :D

(Myslím si, že kdyby se jednalo o množství tak by to přímo napsali „15 X 5g,“ ale on je to 15× extrakt, takže si myslím, že to mají dobře napsáno, i když to možná vypadá zavědějící… i já jsem si hned na první pohled myslel, že to bude patnáctkrát 5 gramů).

Dochy

OK, kdybys ale hned napsal souvislosti, ideálně odkaz, bylo by snazší se v tom zorientovat. Po krátkém hledání jsem to našel u jediného, pro mně poněkud pochybného produktu. Neviděl jsem to u žádného jiného chemického či lékárenského zboží.

DoTazatel

zjentek: Ale tak to právěže není.. :) má to být jen 5 g. A ten extrakt je 15× tzn., že je 15× silnější (jak to píše Kelt)…

zjentek

Hmm, prima. (;

DoTazatel

Žejo… (;

DoTazatel

Kelt: Díky