Maggie.b

Co znamená 1.,2.,3.,4.,5.,6. a 7. čakra?

Prosím o vysvětlení funkcí jednotlivých čaker.

Nejlepší odpověď
annas

To je moc dlouhé povídání. Čakrám (centrům energie) odpovídají i jednotlivé orgány. Pomocí čaker se dá meditovat, působit na energii těla. Každá čakra má přiřazenou barvu.

Osobně se pomocí čaker léčím.

Něco si přečtěte v odkazu. Jsou uvedeny i obrázky s umístěním čaker.

Zdroj: http://www.in­tellection.eu/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=51&Ite­mid=56

Další odpovědi
quentos

energetická centra v těle. Podrobně zde

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ca­kra

hanulka11

Následujících sedm primárních čaker jsou obvykle označeny:

1.Muladhara ( Sanskrit : मूलाधार, Mūlādhāra , Thai: มูลาธาระ) Base or Root Chakra (ovaries/prostate) Muladhara ( Sanskrit : मूलाधार, Mūlādhāra, thajské: มูลา ธา ระ) Base nebo Kořenová čakra (vaječníky / prostaty)
2.Swadhisthana ( Sanskrit : स्वाधिष्ठान, Svādhiṣṭhāna , Thai: สฺวาธิษฺฐานะ) Sacral Chakra (last bone in spinal cord, the coccyx ) Swadhisthana ( Sanskrit : स्वाधिष्ठान, Svādhiṣṭhāna, thajské: ส ฺ วา ธิ ษ ฺ ฐานะ) Sakrální čakra (poslední kostí v míše, kostrč )
3.Manipura ( Sanskrit : मणिपूर, Maṇipūra , Thai: มณีปูระ) Solar Plexus Chakra (navel area) Manipura ( Sanskrit : मणिपूर, Maṇipūra, thajské: มณี ปูระ) čakra solar plexu (oblast pupku)
4.Anahata ( Sanskrit : अनाहत, Anāhata , Thai: อนาหะตะ) Heart Chakra (heart area) Anahata ( Sanskrit : अनाहत, Anáhata, thajské: อ นา หะ ตะ) srdeční čakry (oblast srdce)
5.Vishuddha ( Sanskrit : विशुद्ध, Viśuddha , Thai: วิศุทฺธะ) Throat Chakra (throat and neck area) Vishuddha ( Sanskrit : विशुद्ध, Viśuddha, thajské: วิ ศุ ท ฺ ธะ) Krční čakra (v krku a oblasti krku)
6.Ajna ( Sanskrit : आज्ञा, Ājñā , Thai: อาชฺญา) Brow or Third Eye Chakra (pineal gland or third eye) Ajna ( Sanskrit : आज्ञा, Ajna, thajské: อา ช ฺ ญา) obočí nebo třetí oko Chakra (šišinka nebo třetí oko)
7.Sahasrara ( Sanskrit : सहस्रार, Sahasrāra , Thai: สหัสฺราระ) Crown Chakra (top of the head; ‚soft spot‘ of a newborn) Sahasrara ( Sanskrit : सहस्रार, Sahasrara, thajské: สหัส ฺ รา ระ) korunní čakry (temeno hlavy, ‚slabost‘ na novorozence)

Zdroj: http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Chakra&e­i=9ktRTfnAD4uL­swb00IXgBg&sa=X&o­i=translate&ct=re­sult&resnum=9&ved=0C­E4Q7gEwCA&prev=/se­arch%3Fq%3D1.,2­.,3.,4.,5.,6.%2Ba%2B7­.%2B%25C4%258Da­kra%26hl%3Dcs%26rls%3Dco­m.microsoft:cs:IE-SearchBox%26rlz%­3D1I7ADRA_cs%26prmd­%3Divns